Opinie uznanych naukowców z dziedziny traumy i neurologii

„(...) Mózg oparty na głębokim dostrojeniu terapeuty z pacjentem, znajdowaniu wskazówki somatycznej i gaszeniu jej poprzez regulację ciała migdałowatego. Ułatwiona jest nie tylko aktywacja PNS (przywspółczulnego układu nerwowego), ale także homeostaza. ”

dr n. Med. Robert Scaer -„ The Trauma Spectrum ”.

 

„Jeszcze raz gratulujemy udokumentowanej skuteczności BSP. Wspieram twoją pracę przez pewien czas w moich wykładach i książkach / artykułach i bardzo doceniam mój czas spędzony z tobą na twoich szkoleniach w Boulder. ”

dr n. Med. Robert Scaer

 

Robert Scaer, M.D., jest neurologiem urazowym i autorem „The Body Bears the Burden” i „The Trauma Spectrum”. Obie książki są najnowocześniejszymi informacjami na temat traumy emocjonalnej, integrującymi perspektywy z neuro-psychologii, neurologii medycznej i teorii traumy. Mówią o tym, jak uraz emocjonalny utknie w układzie nerwowym i ciele, i jak sama „terapia rozmową” go nie uleczy. Robert Scaer popiera również Brainspotting jako jedną z niewielu terapii, które leczą traumę i rozwiązują ją w ciele.

 

„David Grand jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej efektywnych psychoterapeutów zajmujących się traumą psychiczną, a jego rozwój Brainspotting jest bardzo ważnym krokiem naprzód w pomaganiu ludziom w radzeniu sobie z traumą. Brainspotting to niezwykły, wyrafinowany, elastyczny dodatek do zestawu narzędzi terapeutycznych każdego psychoterapeuty. Wiem, ponieważ używam go regularnie i stwierdzam, że w połączeniu z podejściami psychoanalitycznymi, które zwykle ćwiczę, wyniki są zadziwiająco pomocne. Używając go, można się dziwić, w jakim stopniu można wykryć nasze urazy w zwykłych odruchach twarzy i oczu oraz w jaki sposób, stosując te okna do wewnętrznych stanów psychicznych, wiele urazów i objawów można szybko złagodzić. Grand pisze jasno, a przypadki, choć dramatyczne, nie są przesadzone.”

 

dr n. Med. Norman Doidge, FRCPC, autor "Mózg zmienia się sam".

  • YouTube
  • Odwiedź nas na Facebook

©2020 Brainspotting Polska